Znajdź swój Nordkapp to akcja zbiórkowa która pomoże stworzyć Osadę Janaszkowo – wielkie marzenie osób, które jeszcze dzisiaj są zamknięte w domach… To będzie ośrodek dla osób z niepełnosprawnością. Tu będą zdobywały umiejętności, dzięki którym lepiej poradzą sobie w życiu. Będą wyzwania i cele, najpierw te mniejsze jak chwycenie kubka w bezwładne dłonie, potem coraz większe – ubieranie się, przygotowanie posiłku, pokonanie krawężnika na wózku… Każdy cel to jak wyznaczanie północy w podróży przez życie.

Znajdź swój Nordkapp to pomysł Marcina Supranowicza, który skuterem jedzie na Nordkapp (Przylądek Północny) i tę podróż łączy z pomaganiem. W trzy tygodnie (15.06 – 5.07.2019) pokona ok. 8 tys. km, przemierzy 9 krajów. Towarzyszy mu Dzioobas. To uroczy malutki bocian, którego stworzyła Justyna w Fundacji PODAJ DALEJ. Jedyny w swoim rodzaju, bo…. leci na północ;-)

Ty też możesz pomóc w tej akcji i wcale nie musisz jechać na Nordkapp!

Sprawdź na www.znajdzswojnordkapp.pl 

 

Poniżej zamieszczamy wpisy Marcina z FB:

17.06.2019
No to startuję na Nordkapp. A właściwie to wystartowałem i nie sam tylko z kompanem Dzioobasem. Jedziemy w słusznym celu do najbardziej oddalonego na północ skrawka ziemi. Czeka nas ponad 8000km, 9 krajów. W tym momencie jesteśmy już niedaleko Preikestoolen w Norwegii. Za nami dwie przeprawy promowe, Szwecja i Dania. Jedziemy widokowymi trasami, śpimy w chatkach i namiotach. Łącznie pięć osób, pięć motocykli.

19.06.2019
Kolejny dzień, kolejna przygoda. Tym razem w wyniku zawirowań pogodowych nastąpiła zmiana planów i wejście na Preikestolen przenieśliśmy na jutro. A tymczasem zwiedziliśmy Stavanger i spotkaliśmy wiele przemiłych osób, które udostępniły wizerunki swoich dłoni, żeby Dzioobas mógł się pojawić na zdjęciach ? następnie dojechaliśmy na kemping, gdzie wciąż świeci słońce o godzinie 21szej.

20.06.2019
Dziś wyjątkowe doświadczenie: Dzioobas chciał wejść na Preikestolen i dokonał tego, przy mojej niewielkiej pomocy. Wzbudzał tam ogólne zainteresowanie, zaistniał, błyszczał i był fotografowany przez wiele osób. Przy okazji opowiadał o działalności Podaj Dalej i zachęcał do wsparcia. Pogoda dopisała przez pół dnia, a przez drugie pół siąpił deszcz, a temperatura spadła do 12 stopni w kilka godzin. Dzioobasowi przydały się czapka i szalik ?

21.06.2019
Któż z nas nie marzył o dalekich podróżach? Droga Śnieżna, Droga Trolli, Norwegia wciąga przy dobrej pogodzie i uczy wytrwałości podczas niepogody. Dziś łagodnie potraktowani przez aurę przejechaliśmy kilka z najpiękniejszych dróg widokowych. Dzioobas trzyma się dzielnie, czapka i szalik już założone bo temperatura spadała miejscami do 7 st. C. Sympatyczny Podróżnik wzbudza zainteresowanie i chętnie opowiada o tym, jak działa Podaj Dalej i dlaczego to właśnie On wybrał się na północ. Każdy ma swój Nordkapp, punkt marzeń oddalony daleko, daleko w przyszłość. Dzięki tej akcji pomagamy tym, którzy, żeby osiągnąć własne Nordkapp’y potrzebują nieco wsparcia z naszej strony. Podaj Dalej buduje Osadę Janaszkowo, miejsce gdzie będą dojrzewać pomysły, wyzwania, gdzie codzienne sprawy będą się stawały łatwiejsze do ogarnięcia dla osób z niepełnosprawnością. Po więcej info zapraszam na: www.znajdzswojnordkapp.pl

23.06.2019
Najpiękniejsze drogi południowej Norwegii wczoraj zostały przejechane! Dzioobas zadowolony ? A dziś cały dzień lało, więc mój pasażer nie wychylił nawet dzioba z kajuty ? i zdjęć mamy, jak na lekarstwo. Zbliżamy się do Bodo jadąc wzdłuż nabrzeża drogą nr 17. Za kilka dni przekroczymy krąg polarny. Wyprawa ma się w najlepsze! Spodnie deszczowe musiały ulec wymianie, bo w strategicznym miejscu puścił klejony szew… Na szczęście był otwarty Outlet nieopodal noclegu i koledzy zgodzili się opóźnić wyjazd do otwarcia sklepu. Nie mogę się przyzwyczaić, że tu o 23:45 wciąż jest jasno! Przerwa na posiłek w ciągu dnia jest obowiązkowa, bo przy 10h jazdy dziennie musi być zapas energii.

28.06.2019
Właśnie minęliśmy połowę drogi, na liczniku jest ponad 4000 km. Temperatura spadła do 5st C wieje od morza 50kmh, deszcz, warunki są naprawdę trudne. Uciekamy w głąb lądu. Plan na dziś to ok. 400km. Dzioobas zachwycony, bo coraz bliżej do celu! Chłodne uściski 😉

29.06.2019
Dzioobas dziś planuje klekotać z zachwytu na Nordkapp ?

1.07.2019
Melduję, że Dzioobas dotarł bezpiecznie na Nordkapp ? Bardzo niesprzyjających warunków doświadczyliśmy na końcówce dojazdu: silny boczny wiatr, deszcz ze śniegiem i temperatura Ok. 3 st. C. Sam Przylądek Północny jest malowniczy i przywitał nas przez chwilę słoneczną pogodą. Zasłużona kawa i ciacho na miejscu wzmocniły na tyle, że wystarczyło nam energii, żeby zwiedzić okolicę. Nocleg Ok. 12 km od celu wyprawy również okazał się być strzałem w dziesiątkę. W Recepcji Pani przywitała nas w ojczystym języku ? Można by powiedzieć, że Nordkapp zdobyty! Jednak to dopiero połowa drogi. Wracamy przez Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę. Jeszcze wiele kilometrów przed nami!