26 lutego obchodzimy 17. urodziny Fundacji!!! Jak ten czas leci…

Z niewielkiej organizacji, która w 2004 r. nie miała funduszy, ani nawet kąta do pracy, Fundacja PODAJ DALEJ wyrosła na organizację, która regularną opieką otacza ponad 200 osób z niepełnosprawnością, przygotowuje je do niezależnego życia i buduje świat, w którym nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe.

Pierwsza siedziba – małe pomieszczenie przy II LO w Koninie była w stanie pomieścić się 4 osoby! Działała grupa wolontariuszy, a zajęcia realizowane były w wynajmowanych pomieszczeniach. Z czasem większą powierzchnię zapewniło Miasto Konin użyczając nam w 2007 r. budynek przy ul. Południowej 2A w Koninie. Po generalnym remoncie, od 2011 r. tutaj właśnie mieści się siedziba Fundacji.

Podopiecznym zapewniamy pomoc specjalistów, rehabilitację, zajęcia sportowe (m.in. koszykówka i rugby na wózkach, basen, paralotnie, szybowce, szermierka) i arteterapeutyczne (kochamy teatr:-). W naszych mieszkaniach treningowych osoby z niepełnosprawnością uczą się niezależnego życia! Szczególną pomoc otrzymują tu osoby po wypadkach, które nagle straciły sprawność i rozpoczynają zupełnie nowe życie… Latem organizujemy prawdziwe kolonie dla Małych Odkrywców – dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski!

 

Wielkie marzenie… możesz pomóc je spełnić ❤

Ilość próśb o wsparcie i potrzeba zapewnienia specjalistycznej rehabilitacji są tak duże, że postanowiliśmy stworzyć nowy ośrodek! Od gminy Ślesin otrzymaliśmy do użytkowania budynek w Wąsoszach wymagający kapitalnego remontu, przebudowy i dostosowania. To tutaj powstaje Osada Janaszkowo po to, by kolejni niepełnosprawni mieli miejsce, gdzie nauczą się żyć mimo niesprawnych rąk i nóg… Tutaj zmienią swoje życie, podniosą się i uwierzą, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w spełnianiu marzeń.

W sierpniu 2020 r. rozpoczęliśmy prace remontowo – budowlane w przyziemiu. Tu w najbliższych tygodniach uruchomimy centrum rehabilitacji. Jeżeli chcesz zajrzeć na budowę, zapraszamy na krótki spacer z Zuzanną – TUTAJ. Przed nami jeszcze parter i piętro, czyli część mieszkalno – treningowa. I właśnie na tę część cały czas zbieramy fundusze! Szukamy ludzi, którzy lubią realizować nie tylko swoje marzenia.

 

Jeżeli chcesz świętować 17. urodziny Fundacji PODAJ DALEJ, wesprzyj naszą urodzinową zbiórkę już teraz ❤

 

 

❤ Jeżeli już wspierasz nasze działania, opowiedz o nas swoim znajomym i zaproś do grona Darczyńców Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ 🙂

❤ Dołącz do grona Darczyńców. Pomagać możesz w różny sposób, a my za każdą pomoc jesteśmy niezwykle wdzięczni:

  • wpłać darowiznę na konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, nr: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123
  • przekaż naszej Fundacji 1% podatku: KRS 0000 197 058
  • zorganizuj zbiórkę urodzinową na Facebooku – szczegóły TUTAJ
  • kupuj w e-sklepach z FaniMani: https://fanimani.pl/podajdalej

Czy wiesz, że Osada Janaszkowo powstaje w szczególnym miejscu? To właśnie tutaj, w Wąsoszach doktor Piotr Janaszek prowadził jeden z pierwszych obozów dla dzieci kalekich w końcu lat 70-tych (wtedy jeszcze osoby z niepełnosprawnością nazywano kalekimi). Osada Janaszkowo powstaje w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował.

Jeżeli masz pytania lub inne pomysły na pomaganie, koniecznie napisz do nas: kontakt@podajdalej.org.pl