W dniach 13-14 maja odbędzie się charytatywna wyprawa rowerowa „Finderowy Pierścień dookoła Poznania”. Pracownicy, kontrahenci i przyjaciele Firmy Finder w ciągu dwóch dni pokonają 171 km. Wszystko po to, aby pomóc nam w stworzeniu mieszkań treningowych dla osób po wypadkach.

– Nasza przygoda z Fundacją PODAJ DALEJ rozpoczęła się w ubiegłym roku! Wtedy, z okazji jubileuszu 5-lecia firmy zorganizowaliśmy 19 biegów charytatywnych w całej Polsce. Jeden z nich odbył się w Osadzie Janaszkowo (gm. Ślesin), gdzie powstaje nowoczesny ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami. To tutaj m.in. będą mieszkania treningowe dla osób po wypadkach – podkreśla Łukasz Fryska, odpowiedzialny za organizację tych wydarzeń z ramienia Firmy.

Zobacz jak cudownie było dokładnie rok temu, 9 maja 2021 r., gdy Finderowa Piątka odwiedziła Osadę Janaszkowo!

 

W zdrowym ciele zdrowy duch i dobre serce!
Finder Polska angażuje ludzi w dobrym celu. Stawia na sport i potrafi zaktywizować nawet tych, którzy większość doby spędzają przed ekranem… Jak oni to robią? Mają pasję, błysk w oku i lubią spełniać marzenia innych!

– To ogromna przyjemność, gdy można połączyć swoją pasję z pomaganiem. Dzięki tym dobrym kilometrom powstaną mieszkania treningowe, w których osoby po wypadkach zmienią swoje życie. Bardzo za to dziękujemy – mówi Zuzanna Janaszek- Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Pierwszy krok do marzeń
W Fundacji PODAJ DALEJ od ponad 18 lat wspieramy osoby z niepełnosprawnościami w ich drodze do niezależnego i szczęśliwego życia! Odnajdujemy w nich pasje i potencjał, a potem motywujemy do działania i zawsze podkreślamy, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń! Jakich marzeń? Tych wielkich, na przykład o lataniu paralotnią na wózku (!). I tych maleńkich, czyli o prawdziwych koloniach dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Mieszkania treningowe to taki pierwszy krok do marzeń. Tutaj osoby po wypadkach uczą się jak „chwycić” kubek w bezwładne dłonie, jak bez pomocy innych zjeść posiłek, czy podjechać pod krawężnik. Te sukcesy z dnia na dzień dodają im wiary, że na wózku też można normalnie żyć i spełniać marzenia!

Pierwsze mieszkania treningowe uruchomiliśmy w Koninie w 2013 roku. Kolejka osób oczekujących jest tak długa, że kolejne mieszkania po prostu muszą powstawać, bo im szybciej osoba po wypadkach trafi pod opiekę Fundacji, tym więcej i w krótszym czasie osiągnie. Dlatego właśnie kolejne mieszkania stworzymy w Osadzie Janaszkowo.