Mali Odkrywcy to czas niezwykły dla dzieci, które z powodu niepełnosprawności nie mogą wyjechać na kolonie ze zdrowymi dziećmi. Właśnie dla tych dzieci od 2015 roku organizujemy prawdziwe kolonie – bez rodziców za to z mnóstwem aktywności i atrakcji. Nie ma tu żmudnej rehabilitacji, za to jest nauka samodzielności przez zabawę! Był taniec, teatr, malowanie, zajęcia sportowe na powietrzu i na placu zabaw. Był też niezastąpiony Lisek Ibisek, który pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat!

Fotoalbum przepełniony radością i zaangażowaniem można obejrzeć TUTAJ.

Udział w koloniach jest bezpłatny, a organizujemy je dzięki zaprzyjaźnionym firmom i darczyńcom indywidualnym, którzy lubią spełniać dziecięce marzenia. Przyjeżdżają do nas dzieci z całej Polski.

Pierwsze tegoroczne kolonie odbyły się w połowie lipca w Osadzie Janaszkowo. Dzieci nocowały w sąsiedniej, przytulnej i bardzo kolorowej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszach. Dziękujemy Dyrekcji za cudowną gościnę:-)

Pięknie i z całego serca dziękujemy za pomoc: Autostrada Wielkopolska S.A., ROCHE, Raben Group i Fundacji Radość Dziecka, Kramp Polska, Finder Polska, Primabiotic.pl, tegorocznym absolwentom oraz gościom absolutorium Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, TK Maxx and Homesense Foundation, MZGOK Sp. z o.o. w Koninie, Metalmex – akcesoria meblowe i V.A. Gallery Poland, Fundacji LPP, MPEC Konin Sp. z o.o., Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi, PGKiM Sp. z o.o. w Koninie, PEPCO, Fabryce Waty Cukrowej, DONE. Sports Bodycare.

Dziękujemy serdecznie Gościom i Organizatorom #DniKonina oraz Powitania Lata w Starym Mieście.

Dziękujemy dzieciom z klas komunijnych Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie, Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Biskupim oraz OSP Wąsosze. Za upominki dla dzieci dziękujemy niezawodnym: Wydawnictwu Aksjomat, Granna, Wydawnictwu Znak, MULTICO Oficynie Wydawniczej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zapewnili Małym Odkrywcom bezpieczeństwo i opiekę, organizowali zajęcia i uczyli samodzielności.

Na koniec dziękujemy Małym Odkrywcom, którzy dali z siebie wszystko, wykorzystali każdą chwilę, aby cieszyć się, rozwijać zainteresowania i uczyć nowych rzeczy! Już za Wami tęsknimy!!!