29 sierpnia kręciliśmy filmy w naszym Parku Samodzielności z udziałem Małych Odkrywców, którzy kończą już kolonie w Mikorzynie oraz uczestników mieszkań treningowych. Piotr Darnikowski, który w Fundacji PODAJ DALEJ jest trenerem niezależnego życia, gra w koszykówkę na wózkach w reprezentacji Polski i w KSS Mustang, prezentował sposób pokonywania poszczególnych przeszkód. W ślad za nim wysokie krawężniki, podjazd i belki pokonywali Gabrysia, Adrian, Kuba i Łukasz, a asystowali Małgosia i Damian.

Bohaterem filmów był także Lisek Ibisek, który w tym roku szkolnym przybliży dzieciom temat barier architektonicznych, wytłumaczy, co to jest rehabilitacja i dlaczego sport jest tak ważny w życiu osób z niepełnosprawnościami! Ania, autorka Liska, dzielnie pilnowała scenariusza!

Pierwszy film udostępniliśmy na naszym kanale YouTube, zapraszamy!

Park Samodzielności powstał dzięki pomocy Fundacji ORLEN i Przyjaciół z Firmy FINDER Polska! Projekt edukacyjny Lisek Ibisek i przyjaciele realizujemy dzięki wsparciu Fundacji ING Dzieciom. Pięknie dziękujemy Krzysiowi Nowakowi za nieocenione wsparcie operatorskie!