Wiosna w tym roku zawitała do nas już na dobre. Aby mogła w pełni rozkwitnąć zielenią, trzeba było jej trochę pomóc, dlatego 26 kwietnia zorganizowaliśmy pierwszą w tym roku akcję sprzątania terenu Osady Janaszkowo. W wydarzenie zaangażowała się firma Amazon (w Sadach k. Poznania). W ramach wolontariatu ich pracownicy połączyli siły z naszymi Wolontariuszami.

Następnie 23.05 i 24.05 do Wąsosz zaprosiliśmy również młodzież z aż trzech konińskich szkół: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego, a także Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Prawie 80 uczniów wraz ze swoimi opiekunami, w dwa dni zadbali o stary i piękny park Osady. Jedni kosili trawę, inni grabili, zamiatali, a jeszcze inni przycinali drzewa i krzewy. Praca na świeżym powietrzu miała również na celu zaznajomienie młodzieży z działalnością Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda wnętrze naszego Ośrodka oraz przekonać jak pracują specjaliści Fundacji. Pracowity dzień zakończyliśmy wspólnym posiłkiem.