„Wyjście awaryjne” to tytuł filmu, którego sceny były kręcone m. in. w Osadzie Janaszkowo. Stworzyliśmy film, w którym pokazujemy najważniejsze zasady obowiązujące podczas ewakuacji osób poruszających się na wózkach.

Film adresowany jest zarówno do osób pracujących w placówkach, w których przebywają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu, ale również do strażaków i innych służb ratujących zdrowie i życie ludzi. To film instruktażowy, w którym pokazano jak bezpiecznie i z wykorzystaniem różnych sprzętów ewakuować osobę z niepełnosprawnością narządu ruchu,

– Film opracowany przez Fundację PODAJ DALEJ to dla nas bardzo dobry materiał szkoleniowy. Omówiono w nim nie tylko sposób korzystania ze specjalistycznego sprzętu, ale również pokazano jak bezpiecznie chwytać, przenosić i ewakuować osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. To wiedza bezcenna, która może uratować życie. – mówi Krzysztof Turowski, Naczelnik Jednostki OSP w Ślesinie.

 

 

– Zapewnienie bezpieczeństwa to podstawa w naszych działaniach. Jeżeli pojawia się okazja, że możemy coś zrobić jeszcze lepiej i z pożytkiem dla innych to robimy to! – podkreśla Maciej Wiatrowski, wiceprezes Fundacji PODAJ DALEJ. – Dzięki wsparciu Fundacji ORLEN zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt do ewakuacji osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, przeszkoliliśmy naszych pracowników oraz grupę konińskich strażaków z zasad ewakuacji z wykorzystaniem płacht, materacy i krzeseł ewakuacyjnych.

 

Film zrealizowano w ramach projektu „Wyjście awaryjne – bezpieczna ewakuacja osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.” Głównym celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością narządu ruchu – mieszkańców i pracowników mieszkań treningowych w Koninie. Projekt zrealizowano w terminie 05.01.2023 do 31.07.2023 r. i sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w kwocie 39 100,00 zł.