Dołącz do Drużyny Janaszkowa

Osada Janaszkowo to miejsce, gdzie będą się działy cuda. Takie, które obserwujemy w naszej codziennej pracy. Takie spektakularne – ludzie z niepełnosprawnościami uczą się żyć ze swoją niepełnosprawnością, pracować, uprawiać sport, śmiać się. Po prostu żyć. Tylko trochę inaczej niż wcześniej.

Od 2004 roku wspieramy osoby z niepełnosprawnością. Z naszej pomocy korzysta regularnie ponad 250 osób. Za każdym z nich stoi historia. Trudna, ściskająca gardło, wywołująca łzy. Pogrzebane marzenia i plany życiowe, złamane serca, czasem rozbite rodziny. Tak jak u Eryka:

RAP prawdy drogowskazem  

Po rodzicach prawie alkoholik, „dzięki” kolegom ćpun. Sierota, bez wykształcenia i  pieniędzy, przygarnięty do przytułku. Ile jestem wart? Tyle co nic – podsumował swoje 21 lat. Wszedł do najbliższego domu, wspiął się na trzecie piętro, stanął w oknie i skoczył. Przeżył! Teraz siedzi na wózku inwalidzkim i szuka swojego miejsca na ziemi. 

Eryk przyjechał do nas prosto ze szpitala. Tutaj z pomocą specjalistów poskładał z powrotem rozsypany świat i nauczył się żyć na wózku. Teraz mieszka w domu opieki społecznej. W pokoju pod oknem, jest jego kawałek świata: komputer ze słuchawkami i mikrofonem. Tutaj tworzy swoje teksty rapowe. Jest jeszcze młody, naprawia swoje błędy i dobrze wie, że tylko od niego zależy dokąd dalej pojedzie na swoim wózku. 

Nie chcemy się skupiać na tym co trudne, smutne, blokujące. Chcemy chwytać się z rzeczywistością za bary i zwyciężać. Po to tworzymy Janaszkowo. Miejsce, w którym na większą skalę będziemy mogli pomagać. Bez wózków czekających w kolejkach na zwolnienie sali z zajęciami. 

Stworzenie Osady Janaszkowa to ogromne koszty. Wierzymy, że damy radę. Z Twoją pomocą. Dlatego zapraszamy Cię do Drużyny Janaszkowa!

Drużyna Janaszkowa to grono ludzi, którzy przez regularne wpłaty, życzliwość wobec naszego dzieła i opowiadanie o nim nowym ludziom pomogą nam zmienić kawałek świata naszych Podopiecznych na lepsze. 

Co trzeba zrobić by dołączyć do Drużyny Janaszkowa?

 

1. Wypełnij poniższy formularz – dzięki temu będziemy mogli Cię na bieżąco informować o postępach naszej akcji i o nowych wydarzeniach, do których będziemy Cię zapraszać. I oczywiście o tym, jak wydajemy przekazane przez Ciebie pieniądze.
2. Ustaw stałe zlecenie przelewu, w kwocie jaką uznasz za stosowną:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
ul. Południowa 2A
62-510 Konin
78 1050 1735 1000 0024 2547 0123
Darowizna na cele statutowe –  Drużyna Janaszkowa

3. Właśnie kawałek świata stał się lepszy. Dzięki Tobie! Dziękuję w imieniu wszystkich naszych Podopiecznych!

 

Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ