Dołącz do Darczyńców

Wybuduj z nami Osadę Janaszkowo!

Przelew internetowy

 

Aby wesprzeć naszą akcję możesz zrobić przelew internetowy. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola formularza i klikniesz przycisk "Wpłać". Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych Przelewy24.

 

Co możemy zrobić dzięki Twojej wpłacie?
Przykładowo:
 
35 zł - płyta gipsowa
90 zł puszka (10 l) farby akrylowej
365 zł - drzwi pełne wewnętrzne

 

Płatności realizowane są przez przelewy24

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

ul. Południowa 2A
62-510 Konin

Tytuł wpłaty

Darowizna - Janaszkowo

Numer konta:

78 1050 1735 1000 0024 2547 0123

Przelew zagraniczny:

Bank: ING Bank Śląski
SWIFT: INGBPLPW

Numer konta w złotych polskich
IBAN: PL78105017351000002425470123

Numer konta w dolarach amerykańskich
IBAN: PL02105017351000009081180326

Numer konta w euro
IBAN: PL77105017351000009081160740

PAYPAL

Możesz nas wesprzeć także korzystając z PayPal

Przelew tradycyjny

Możesz nas wesprzeć także za pomocą przelewu:

Wesprzyj Janaszkowo!

Osada Janaszkowo powstanie po to, żeby kolejni niepełnosprawni mieli miejsce, gdzie mogą nauczyć się żyć z niepełnosprawnością.

 

 

 

 

 

POMÓŻ NAM STWORZYĆ OSADĘ JANASZKOWO!

Pięknie i z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy już wsparli Osadę Janaszkowo! Jesteśmy Wam niezwykle wdzięczni za pomoc.

Z końcem marca 2021 r. zakończyliśmy prace remontowo – budowlane w przyziemiu budynku – to tutaj powstało Centrum Rehabilitacyjne! Pięknie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością znajdą tu specjalistyczną pomoc!

Teraz czas na kolejne wyzwanie – mieszkania wspomagane

Przed nami generalny remont i wyposażenie części mieszkalnej na parterze i piętrze budynku – powstaną tutaj cztery komfortowe, maksymalnie dostosowane, niezależne kompleksy mieszkaniowe dla łącznie 12 osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.
W mieszkaniach wspomaganych zamieszkają osoby, które mają już za sobą kawałek drogi, są gotowi i chcą decydować o sobie. Spotykają się ze znajomymi, mają swoje hobby, pracują. Wiele rzeczy potrafią zrobić samodzielnie, ale potrzebują pomocy, aby rano przesiąść się z łóżka na wózek, czy przygotować śniadanie. Chcą zamieszkać w miejscu, gdzie będą mieli wsparcie w tych czynnościach, których sami nie mogą wykonać.

Żeby mogli do nas przyjechać, musimy wyburzyć i przesunąć ściany, całkowicie przebudować – powiększyć i odpowiednio przystosować łazienki, wymienić wszystkie instalacje (elektryka, wod-kan i wentylacja), wybudować i wyposażyć w system oddymiania klatkę schodową, wymienić drzwi i wylać posadzki, wykonać tynkowanie i malowanie, wymienić okna i wyposażyć pokoje oraz części wspólne.

Aktualny stan wpłat na mieszkania treningowe – parter

Do tej pory dzięki Darczyńcom zebraliśmy już 984775.32 zł z 1579640 zł
62%

I etap – Centrum Rehabilitacyjne – zakończony!

W sierpniu 2020 r. rozpoczęliśmy prace remontowo – budowlane w części przyziemia. Mnóstwo hałasu i pyłu, tony gruzu, a do tego różne budowlane „niespodzianki”, z którymi radziły sobie kolejne ekipy majstrów!

700 m kw. przyziemia wymagało kapitalnego remontu. Wykonaliśmy ogrom pracy, w tym m.in. zlikwidowaliśmy progi i strome schody, balkony z wyższych kondygnacji, osuszyliśmy i odgrzybiliśmy fundamenty, wyburzyliśmy ściany ciasnych pomieszczeń, wymieniliśmy wszystkie instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, wentylację. Zbudowaliśmy przepompownię ścieków, szyb windy i dodatkowe wejście z zewnątrz. Powiększyliśmy okna i odsunęliśmy skarpy, aby doświetlić pomieszczenia. Wykonaliśmy pochylnię i platformę przyschodową dla wózków inwalidzkich, aby osoby z niepełnosprawnością same mogły zjechać na rehabilitację.

Przestronne sale rehabilitacyjne i terapeutyczne, poczekalnia, łazienki, szatnie i pomieszczenie socjalne są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny oraz zabudowę meblową.

Te wszystkie prace wykonaliśmy w przeciągu 7 miesięcy i razem z wyposażeniem w sprzęt rehabilitacyjny kosztowało to 2 120 000 zł

Dziękujemy Wam Darczyńcy za zaufanie i wsparcie finansowe kwotą ponad 700 tys. zł.

Dziękujemy Fundacji Smurfit Kappa, PFRON, Fundacji BGK, Lasom Państwowym Nadleśnictwu Konin. Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali dary rzeczowe i usługi! Z takimi darczyńcami budujemy lepszy świat, o którym marzył Doktor Piotr Janaszek.

Za wszystkie roboty budowlane i instalacyjne dziękujemy Firmie Anbud Sp. z o.o. ze Strzałkowa, a za fachowy nadzór budowlany firmie Innowator – Plus!

Przekaż 1,5% podatku i buduj z nami Osadę Janaszkowo!

KRS 0000 197 058

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zrób zbiórkę!

Czy wiesz, że jest wiele okazji, by zorganizować zbiórkę i wesprzeć budowę Osady Janaszkowo? Chodzi o to, aby pomagać, zapraszać innych do pomagania i czerpać z tego radość. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów i bardzo wierzę, że dasz się zaprosić do grona Dobroczyńców!

AUKCJE – licytujesz i wspierasz!

Zapraszamy do licytowania pluszowych zwierzątek, które szukają nowych właścicieli oraz zaproszeń i przedmiotów przekazanych przez naszych Przyjaciół. Licytując pomagasz tworzyć Osadę Janaszkowo.

PODAJ DALEJ swój tort, czyli #BakeACakeChallenge

Czy wiesz, że piekąc tort możesz pomóc stworzyć Osadę Janaszkowo? Jak to zrobić?
Upiecz tort PODAJ DALEJ według przepisu Teresy Pogody lub swoje ulubione ciasto, zaproś znajomych i…

Drodzy przyszli Państwo Młodzi!

Zbliża się jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu…

Czy wiecie, że ten szczególny dzień może zmienić nie tylko Wasze życie? Zapraszamy, aby z radością dzielić się swoim szczęściem i pomagać! Podpowiemy co zrobić, aby pięknie i z klasą zaangażować bliskich i przyjaciół do zmieniania świata na lepsze.

PODAJ DALEJ swój talent!

Czy wiesz, że możesz podzielić się swoim talentem? Zobacz jak zrobiła to Anna Hamela – zapraszamy na jej cudowny noworoczny recital dla Przyjaciół Fundacji PODAJ DALEJ!