Dziś (26.02) w Koninie będzie kolorowo i z uśmiechem! Podopieczni wraz z zespołem pracowników i wolontariuszy wyruszyli na długi urodzinowy spacer. Mają ze sobą różne niespodzianki i moc dobrej energii! Zobacz urodzinowy album🙂

Fundacja PODAJ DALEJ buduje świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe.

Pierwsza siedziba – małe pomieszczenie przy II LO w Koninie, gdzie działała grupa fantastycznych wolontariuszy. Energia, zapał i chęć zmieniania świata na lepsze sprawiły, że dzisiaj pod stałą opieką Fundacji jest blisko 200 osób z niepełnosprawnością, a wielu podopiecznych stało się jej współpracownikami. W mieszkaniach treningowych, czyli Akademii Życia i Samodzielności osoby z niepełnosprawnością uczą się żyć mimo niesprawnych rąk i ciała, które niczego nie czuje. Przygotowują się też do podjęcia pracy, bo nie chcą żyć z zasiłków.

Blisko 20 asystentów i specjalistów dojeżdża do Podopiecznych i pracuje z nimi w domach, bo w Centrum na Południowej w Koninie brakuje już miejsca… Ilość próśb o wsparcie i pomoc jest coraz większa. Rośnie też liczba osób, które siadają na wózek wskutek wypadku, a doświadczenia pokazują, że im szybciej osoba po wypadku zacznie ćwiczyć, tym szybciej wróci do funkcjonowania.

Naszą tragedią jest to, że nie możemy wszystkim pomóc, bo nie mamy na to miejsca! Dlatego podjęliśmy trochę szaloną decyzję, że znajdziemy większy budynek. Przyjęliśmy wyzwanie i znaleźliśmy miejsce w Wąsoszach, gdzie powstanie Osada Janaszkowo. Tutaj kolejni niepełnosprawni będą uczyć się żyć z niepełnosprawnością.

Ty też możesz pomagać i czerpać z tego radość
Zapraszamy do pomagania i zmieniania świata na lepsze. Każda przekazana złotówka ma znaczenie i jest pomnażana. Chodzi o to, aby działać, mieć pewność, że robi się coś ważnego i czerpać z tego radość. Dlatego Fundacja wychodzi z nowymi pomysłami na pomaganie. Sprawdź w zakładce „Wesprzyj”, jak możesz pomóc.