Coraz bardziej popularne stają się aukcje charytatywne w mediach społecznościowych, podczas których można połączyć zamiłowanie do ładnych przedmiotów i rękodzieła z pomaganiem.

Dokładnie tak funkcjonuje grupa na facebooku pod nazwą „Niespodzianki Podaj Dalej”. Wolontariusze, rodzice podopiecznych i przyjaciele Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wystawiają na aukcji różne przedmioty i usługi, a członkowie grupy mogą licytować! Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze pomagają stworzyć Osadę Janaszkowo.

Co można znaleźć na aukcji?

Hitem może okazać się praca namalowana akwarelami przez Mariusza – uczestnika mieszkań treningowych. Innym razem słój pierników wykonany przez wolontariusza Szymona wraz z mamą. Uznanie zyskuje też biżuteria wykonana własnoręcznie przez Anię, haftowany przez Izę – mamę Jacka – obrazek, czy dekoracje wykonane przez wolontariuszkę Asię metodą decoupage. Wiele przedmiotów wiąże się ze świętami – stroiki na Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy dekoracyjne świece na Walentynki. Piękne serwetki, obrusy i maskotki wykonane przez niezawodną wolontariuszkę seniorkę panią Mieczysławę też mają wielu fanów. Rękodzieło jest tutaj bardzo doceniane, ale można też znaleźć nowe ubranka i butki dla dzieci.

Pani Grażyna uwielbia czytać i na każdą okazję dostaje książki. Połyka je czasem w jedną noc i oddaje na aukcję, żeby służyły podopiecznym Fundacji. Zdarzają się również usługi – od masażu wykonanego przez doświadczoną fizjoterapeutkę, po niezapomniany koncert noworoczny Ani Hameli. Wśród ostatnio wystawionych przedmiotów rekordy zainteresowania bije płyta zaprzyjaźnionego z Fundacją zespołu Father’s Friends z autografami muzyków, której nie ma jeszcze w sprzedaży. Równie wielu zwolenników ma sesja fotograficzna pupila, którą zaoferował znany z cudownych psich portretów fotograf zwierząt INOINU.

Przedmioty przekazywane na aukcje, pomagają zmieniać świat – w myśl filozofii PODAJ DALEJ – stąd nazwa grupy Niespodzianki Podaj Dalej. Jeśli tylko korzystasz z Facebooka, zajrzyj koniecznie na tę grupę – znajdź coś dla siebie i licytuj! Powodzenia:-)