Wielkanoc to czas refleksji, nadziei i zadumy, ale także okres wiosennego odrodzenia. Nasza wielkanocna radość trochę przycichła pod naporem kolejnych niepokojących informacji związanych z pandemią… Większość z nas ma już dosyć wiecznego lęku o siebie i bliskich. Chcielibyśmy iść na normalny spacer, spotkać się z przyjaciółmi w restauracji, czy wyjechać na weekend, żeby połazić po górach. Gorąco życzę Państwu, abyśmy dostrzegali drobne rzeczy i umieli się nimi cieszyć, aby wraz z nadejściem wiosny wróciły lepsze czasy i aby świat stawał się lepszy.

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od ponad 17 lat budujemy świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Obecnie tworzymy Osadę Janaszkowo. Na ten ośrodek bardzo czekają osoby, które niepełnosprawność zamknęła w domu. Tutaj nauczą się, jak żyć mimo niesprawnych rąk, czy nóg. Tutaj nauczą się niezależnego życia i otrzymają indywidualną pomoc.

Problemy osób z niepełnosprawnością nie zniknęły wraz z nadejściem pandemii. Zamknięcie w domu spowodowało, że efekty żmudnej rehabilitacji i długotrwałych specjalistycznych terapii zostały zaprzepaszczone. Dlatego teraz jeszcze bardziej potrzebują Osady Janaszkowo. Ten ośrodek powstaje w Wąsoszach koło Konina. Powstaje dzięki pomocy Darczyńców – ludzi, którzy lubią spełniać nie tylko swoje marzenia! Każdy może dołożyć cegiełkę na Osadę – dzięki tej pomocy zmieni się życie osób z niepełnosprawnością, które bardzo czekają na pomoc.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy proszę dodaj nam MOCY i przekaż darowiznę na konto Fundacji PODAJ DALEJ (KRS 0000 197 058), ul. Południowa 2 a w Koninie. Numer rachunku bankowego: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123 z dopiskiem „Wielka MOC”

Pięknie i z wdzięcznością dziękuję za wszelką pomoc. Wierzę, że dobro powraca!
Życzę Państwu spokojnych i zdrowych Świąt,
Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ