Już na początku przyszłego roku będziemy budować w Osadzie Janaszkowo park samodzielności! To będzie taki „tor przeszkód” w terenie, który oddaje rzeczywistość, czyli wysokie krawężniki, dziurawe chodniki, duże spadki, różny rodzaj nawierzchni… Tutaj osoby na wózkach będą uczyły się poruszania, a asystenci – asystowania! Świetna sprawa!

Dziękujemy Fundacji ORLEN za grant w ramach programu #mojemiejscenaziemi. Osada Janaszkowo to nasze miejsce na ziemi, które powstaje dzięki wsparciu Darczyńców.

W tegorocznej edycji programu nagrodzonych zostało aż 185 projektów. 6 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej Gali w Muzeum Śląskim! Gratulujemy wszystkim ngrodzonym organizacjom, a szczególnie naszym znajomym i sąsiadom, czyli Szkole Gortata z Łodzi, Fundacji Eudajmonia i Książnicy kleczewskiej.

Podczas uroczystości cudowna Magda Steczkowska śpiewała o życiu, byciu tu i teraz, a na koniec życzyła wszystkim uśmiechu, słońca na twarzy i jak najwięcej jasnych barw w rozmowach wszystkich naszych ?i polubiła naszego Liska Ibiska ?