Przygotowaliśmy video-treningi pokonywania barier dedykowane osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku. Od wtorku (24.01) co tydzień będziemy publikować kolejne lekcje, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Treningi będzie można oglądać na Facebook/FundacjaPodajDalej oraz YouTube/PodajDalejFundacja. Premiery o godz. 19:00. Zajęcia przeprowadzono w Parku Samodzielności w Osadzie Janaszkowo. Umieszczono tu urządzenia i przeszkody, które imitują bariery architektoniczne napotykane w codziennym życiu. Są wysokie krawężniki, belki, podjazd i schody. – Treningi samodzielności w terenie mają na celu naukę lub udoskonalenie technik umożliwiających bezpieczne pokonywanie przeszkód. – mówi Piotr Darnikowski trener niezależnego życia, zawodnik drużyny koszykówki na wózkach KSS Mustang i reprezentant Polski w tym sporcie. Trenerzy niezależnego życia są najlepszymi nauczycielami. Sami poruszają się na wózkach i uczą innych niepełnosprawnych jak bezpiecznie pokonywać przeszkody architektoniczne. W treningach zawsze biorą też udział asystenci, którzy asekurują podczas wykonywania zadań. W prezentowanych zajęciach wzięli udział uczestnicy kolonii Mali Odkrywcy oraz mieszkańcy mieszkań treningowych. Wysokie krawężniki, podjazd i belki pokonywali Gabrysia, Adrian, Kuba i Łukasz, a asystowali im Małgosia i Damian. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treściami zawartymi w naszych filmach.

Lekcja 1 Pokazujemy jak bezpiecznie wjechać wózkiem inwalidzkim na niski krawężnik i z niego zjechać.

 

Lekcja 2 Pokazujemy jak bezpiecznie wjechać wózkiem inwalidzkim na wysoki krawężnik i z niego zjechać.

 

Lekcja 3 Pokazujemy jak bezpiecznie wjechać wózkiem inwalidzkim na bardzo wysoki krawężnik i z niego zjechać.

 

Lekcja 4 Pokazujemy jak bezpiecznie pokonywać w terenie na wózku inwalidzkim kłody leżące w poprzek drogi.

Lekcja 5 (premiera 14.02.2023 o godz. 19:00) Pokazujemy jak bezpiecznie pokonywać torowisko na wózku inwalidzkim poruszając się w balansie.

Lekcja 6 (premiera 21.02.2023 o godz. 19:00) Pokazujemy jak bezpiecznie pokonywać podjazdy i jak zjeżdżać z krótkich schodków na wózku inwalidzkim.

Lekcja 7 (premiera 28.02.2023 o godz. 19:00) Pokazujemy jak bezpiecznie wjechać na schody i z nich zjechać na wózku inwalidzkim.