VI Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaskoczył nawet organizatorów i przeszedł do historii jako rekordowy pod względem wsparcia dla Podopiecznych Fundacji. 20 kwietnia 2024 w Hali Widowiskowej w Golinie prawie 250 gości połączyło dobrą zabawę z pomaganiem. Większość z nich to stali bywalcy Balów Marzeń, którzy chętnie włączają się w działania Fundacji, nie tylko przy okazji imprezy. Była też spora grupa gości, która po raz pierwszy zawitała na Bal.

Bal był udany, pełen dobrej energii i niespodzianek. A pierwszą niespodzianką był występ zaprzyjaźnionego chóru Konin Gospel Choir, prowadzonego przez Beatę Stanisławską, który wykonał utwór „Podaj Dalej”. Z charakterystyczną dla siebie radością, uśmiechem, niesamowitą energią i dobrymi emocjami Chór wprowadził Gości Balu w ten niezwykły wieczór. Z przyjemnością słuchaliśmy wybitnych muzyków Mirosława Grzanki i Sławomira Kaliszewskiego czyli Duetu Mini&Max. Gwiazdą wieczoru był zespół Candela Latin Music i kubańskie tancerki Tropicuba. Bal jak zawsze poprowadził niezawodny Janusz Lipiński, natomiast aukcjami spektakularnie i dynamicznie kierował Zygmunt Chajzer, przyjaciel Fundacji, który po raz kolejny wsparł w ten sposób Fundację.

Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ to wydarzenie, które jest możliwe dzięki wielu Przyjaciołom, Partnerom Balu, Gościom i zespołowi Fundacji, który przez wiele tygodni opracowuje graficzną i programową cześć Balu, stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik tak, aby Goście bawili się doskonale i hojnie wsparli powstanie mieszkań wspomaganych w Osadzie Janaszkowo.

Ambasadorem Osady Janaszkowo jest Mirek Piesak, wybitny paraolimpijczyk, który reprezentował Polskę aż na 4 paraolimpiadach w pływaniu. Aby przybliżyć Gościom cel Balu pokazaliśmy film „W przechyle” właśnie z udziałem Mirka Piesaka. Zapraszamy gorąco do obejrzenia:

 

Podczas Balu organizowane były aukcje, loteria, konkursy. Goście chętnie licytowali zarówno gadżety sportowe, jak piłeczkę tenisową z autografem Igi Świątek, czy zdjęcie z autografami siatkarzy Reprezentacji Polski, jak również wspaniałe obrazy Krystyny Ruminkiewicz, Justyny Gai, Katarzyny Kraczkowskiej, Donata Dolaszyńskiego, czy Anny Hameli, ale również kreacje od projektantów Andżeliki Chruścińskiej, Mariusza Przybylskiego, od zaprzyjaźnionej marki Vicino, biżuteria, min. wisiorek z diamentem, czy vouchery na widokowy przelot samolotem nad Tatrami czy też lot szybowcem i paralotnią. Były też vouchery na kulturalne spotkanie z Joanną Koroniewską przy okazji jej występu w Teatrze Komedia, z Małgorzatą Kożuchowską i Kabaretem Hrabi. Wśród Gości Balu była mezzosopranistka Izabela Metler, która wystąpiła na scenie z popoperowym wykonaniem utworu Dancing Queen, a na aukcję podarowała swój koncert!

Rekord aukcji to 15 tysięcy złotych za fotografię Szymona Brodziaka, a dochód z Balu to ponad 120 tysięcy złotych!

Dziękujemy fantastycznym Partnerom Balu, Gościom i Współpracownikom za niezapomniany wieczór. Do zobaczenia za rok!

Fot. Lucyna Rura