Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od kilku lat jest członkiem koalicji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Napisz Testament”. Celem kampanii jest edukacja Polaków w dziedzinie testamentów oraz zachęcanie ich do uwzględniania w testamentach uczciwych i transparentnych organizacji pozarządowych.

Już w najbliższy poniedziałek (27 września), jak co roku rusza MiędzynarodowyTydzień Pisania Testamentów, podczas którego będziemy, wraz innymi organizacjami, popularyzować temat pisania testamentów.

W dniach 27 września – 3 października będzie można skorzystać z wielu źródeł wiedzy! Zapraszamy!

  • Uruchomimy specjalną infolinię testamentową, pod którą będą dyżurować prawnicy specjalizujący się w prawie spadkowym. Numer 500-857-074 będzie czynny w poniedziałek, środa, piątek 10:00 – 12:00 oraz wtorek, czwartek 16:00 – 18:00.
  • Każdy, kto ma ochotę zgłębić wiedzę nt. tego jak napisać testament, może zamówić darmową wersję poradnika testamentowego! Wystarczy wysłać e-mail na adres: kontakt@napisztestament.org.pl, a w temacie wpisać: zamawiam poradnik. Poradnik można również pobrać w formie elektronicznej ze strony: https://zapiszdobro.pl
  • Podczas webinarów nasi eksperci podzielą się doświadczeniem związanym z prawem spadkowym – webinary można będzie oglądać na żywo na https://www.facebook.com/NapiszTestament:

poniedziałek (27.09), godz. 18:00
Dziedziczenie ustawowe jest OK. Tylko co dalej? Niezbędnik przyszłego testatora przybliżył Łukasz Martyniec, doradca sukcesyjny. Obejrzyj TUTAJ.

środa (29.09), godz. 18:00
Należy się, czy się nie należy? Całą prawdę o zachowku przedstawili  radca prawny Aldona Leszyńska – Mikulska oraz Jan Wnorowski aplikant adwokacki. Obejrzyj TUTAJ.

piątek (1.10), godz. 18:00
Jak zmienić stare nawyki, czyli o tym, że nie warto obawiać się testamentów. Temat przybliżył Gaweł Podwysocki, doradca sukcesyjny, trener i coach. Obejrzyj TUTAJ.

Więcej informacji na stronie: http://www.napisztestament.org.pl