9 maja uroczyście otworzyliśmy Park Samodzielności. Niecały miesiąc temu wyrównalismy teren na placu przed budynkiem. Stanęły tu urządzenia, które imitują przeszkody – krawężniki, schody, nierówności. Z podobnymi barierami w codziennym życiu spotykają się osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

– Już dawno planowaliśmy stworzenie miejsca pod chmurką, gdzie osoby z niepełnosprawnościami nauczą się bezpiecznie pokonywać przeszkody. Dzięki darowiźnie od Fundacji ORLEN sfinansowaliśmy zakup urządzeń i wyrównanie terenu – podkreśla Zuzanna Janaszek-Maciaszek, Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. – Przed nami jeszcze spora inwestycja. Musimy wykonać powierzchnię pod urządzenia. I tutaj mój apel do wszystkich, którzy mogli i chcieliby pomóc w tej kwestii.*      

W Parku Samodzielności będą też odbywały się treningi dla osób pełnosprawnych – asystentów i wolontariuszy, którzy muszą wiedzieć jak pomagać osobom poruszającym się na wózkach pokonywać przeszkody w terenie. Nad doborem i montażem urządzeń czuwali nasi trenerzy niezależnego zycia, którzy sami poruszają się na wózkach i uczą innych niepełnosprawnych jak bezpiecznie pokonywać przeszkody.

* Jeżeli chcesz wspierać działania Fundacji PODAJ DALEJ napisz do nas e-mail: kontakt@podajdalej.org.pl lub zadzwoń pod numer 63 211 22 19. „W Fundacji PODAJ DALEJ nauczymy Cię czerpać radość z pomagania!”